Trespa® Meteon®

Markalarımız

Dış Cephe Kaplama Panelleri

Trespa® Meteon® EN 438-6:2016’ya uygun, dış mekan uygulamaları için 6 mm (± ¼ inç) veya daha fazla kalınlığa sahip dekoratif yüksek basınçlı kompakt laminatlar üretir. Doğal elyaf katmanlarından oluşan tabakalar (kağıt ve/veya ahşap) ısıyla sertleşen reçineler ile emprenye edilmiş ve bir veya her iki tarafı dekoratif renk veya desenlere sahip yüzey katmanlarıdır. Yüzey katmanlarına şeffaf bir son kat eklenir veHava ve ışık koruma özelliklerini geliştirmek için Trespa’nın benzersiz teknolojisi Elektron Işını Kürleme (EBC) ile kürlenir.Bu bileşenler eşzamanlı olarak birbirine bağlanır

Yoğunluğu arttırılmış ve entegre dekoratif yüzeye sahip homojen bir kapalı malzeme elde etmek için ısı ve yüksek spesifik basınç uygulanır. Standart sınıfta mevcutturlar(EDS; dünya genelindeki tüm bölgelerde mevcut değildir) ve Yangın Geciktirici sınıfında (EDF) mevcuttur.

Trespa® Meteon® dış cephe kompakt laminat panelleri hava koşullarına son derece dayanıklıdır; güneş, yağmur ve nemin panel yüzeyi veya çekirdeği üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yoktur. Renkler, en şiddetli iklim koşullarında veya çok kirli endüstriyel alanlarda bile en az on yıl boyunca önemli ölçüde değişmeyecektir. Ayrıca, Trespa® Meteon® uzun kullanım ömrü boyunca minimum bakım gerektirir. Tüm ürün yelpazesi, 10 Yıllık Standart Sınırlı Garanti ile birlikte gelir.

Kompakt Laminat cephe sistemi ile giydirilen binalarda, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, maksimum düzeyde havalandırma sağlandığı gibi, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları önlenmektedir. Geniş renk ve desen seçeneği, alternatifli ebatları ve panel ölçüleri ile diğer giydirme cephe elemanlarına oranla daha esnek ve yaratıcı çözümler sunmaktadır.

Standart panel ebatları:

2550 x 1860  mm.

3050 x 1530  mm.

3650 x 1860 mm.

4270 x 2130 mm.

Su buharına dayanıklı
Çizilmeye karşı dayanıklıdır
Darbeye dayanıklı
Işığa Dayanıklı
Aşınmaya dayanıklı
Leke koruması
Isıya dayanıklı
Temizlemesi kolay

Panel Yüzeyleri :

  • Satin

Hafif bir parlaklığa sahip olan bu son derece kullanışlı kaplama, sıcak bir etki veren ince bir yumurta kabuğu kalitesine sahiptir.
Düz renkler, metalikler ve seçili ahşap dekorlarda mevcuttur.

  • Mat

Düşük parlaklıkta bir yüzey, kuru bir el ile pürüzsüz, süper mat bir görünüm oluşturur. Ham ahşap veya taş desenler için mükemmeldir.
Naturals’ta (Metalik Efektli Doğallar dahil) ve seçili ahşap dekorlarda mevcuttur.

  • Rock

Doğal taşta bulunanları anımsatan hafif pürüzlü yarıklara sahip, yumuşak bir şekilde parlatılmış bir yüzey.
Düz renkler ve metaliklerde mevcuttur.

  • Matt-Rock

Mat’ın düşük parlaklığını Rock’ın gerçekçi taş görünümüyle birleştiren Matt-Rock, süper mat bir yarık taş kaplamadır.
Naturals’ta mevcuttur, Metallic Effect ile Naturals hariç.

  • Diffuse

Dokunulduğunda ipeksi pürüzsüzlükte olan Diffuse kaplama, düşük ışık yansıtma özelliğine sahiptir ve dokusuzdur. Işık dağılarak süper pürüzsüz, süper mat bir yüzey oluşturur.
Tüm Lumen ve Focus ürünlerinde mevcuttur.