Sfibral

Markalarımız

YAPIŞTIRMA SİSTEMİ

6 – 8 mm et kalınliğındaki compact laminat panellerin, bina cephesine braketler vasıtasıyla ankre edilmiş aliminyum T ve L profillere veya bina cephesine kimyasal dübel ve metrik rotlar vasıtasıyla ankre edilmiş çelik profil ve karkas sistemine yapıştırılması şeklinde uygulanır. Panel kalınlığı tamamen iklim koşulları ile ilgili olup, paneller arasındaki derz boşlukları açık olabileceği gibi klape, lambalı gibi derz kaplama sistemleri geliştirilebilir.
Derz aralığı mesafesi açık sistemlerde panel kalınlığı kadar olmalıdır.

1) Fibercement Panel

2) Altyapı Malzemesi
Projesine göre (30-40×40)x1,5-2 mm kesitli TS EN 10305 – 3, TS EN 10305 – 5, TS 5317
TS 301-1/2/3/4 normları toleranslarına göre üretilmiş galvaniz sacdan katlama kutu veya alüminyum profil .

3) Yapıştırma Malzemesi
SikaTack Panel, tek bileşenli, poliüretan esaslı, elastik havalandırmalı cephe panelleri yapıştırma kiti kullanılacaktır.

4) Isı İzolasyon Malzemesi
İzocam CEPHEPAN marka bir yüzü sarı veya siyah cam tülü kaplı ve silikon katkılı, 5 cm et kalınlığında 60×120 cm ebatlarında, ısı geçirgenlik direnci m² K/W =1,25 , Yoğunluk 40 kg/m³ olan camyünü levhalardır.

5) Buhar Dengeleyici Malzemesi
Dupont TYVEK marka su buharı geçişine açık reflektif yalıtım örtüsü. (Proje spesifikasyonlarına bağlı olarak )

PERÇİNLİ SİSTEM

6 veya 8 mm et kalınlığındaki compact laminat paneller için uygulanabilen yarı örünür montaj sistemidir. Bina cephesine braketler vasıtası ile ankre edilmiş aliminyum L ve T profillere panellerin özel renkli perçinler vasıtasıyla montajından oluşur. Stadyum veya benzeri geniş cepheli yüzeylerde tercih edilir. (Perçin başlarına takılan cap’lerin algılanması zordur.)

1) Fibercement Panel

2) Altyapı  Malzemesi

Alüminyum T ve L profil .

3) Perçin

Alüminyum Pop perçin

4) Isı İzolasyon  Malzemesi

İzocam CEPHEPAN marka bir yüzü sarı veya siyah cam tülü kaplı ve silikon katkılı, 5 cm et kalınlığında 60×120 cm ebatlarında, ısı geçirgenlik direnci  m² K/W =1,25 , Yoğunluk 40 kg/m³ olan camyünü levhalardır.

5) Buhar Dengeleyici  Malzemesi

Dupont TYVEK marka su buharı geçişine açık reflektif yalıtım örtüsü. (Proje spesifikasyonlarına bağlı olarak )